Altfel de jocuri

O simplă căutare pe internet vă poate oferi revelația unei multitudini de site-uri cu jocuri matematice, de perspicacitate, cunoaștere și aprofundare noțiuni, în diverse domenii. Este și acest mod de abordare al învățării nou și util, și poate oferi inclusiv prin competivitate, mai târziu un loc de frunte pentru viitorul adult. Astfel jocul, din care oricum un copil învață, devine pentru scurt timp, profesorul roboțel pe care uneori în copilărie îl visăm… Jocul devine îndemnul la abordare inteligentă și rapidă a problemelor, chiar dacă uneori par prea simple…
Mai jos puteți accesa cu click pe imagini, doar câteva dintre site-urile de acest fel. 😉 Chiar dacă jocurile sunt în engleză pot fi foarte ușor înțelese și de copiii care nu stăpânesc decât limbajul matematicii bine. Puteți folosi oricum Google Translate unde este nevoie. 😉

math-playarcademics
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
sheppardsoftware
 
coolmath-game

Folosim și noi cookies Read More pentru a ne asigura că îți putem oferi cea mai bună experiență. Dacă vei continua să utilizezi site-ul considerăm că îți asumi și faptul că te vei bucura de el în continuare. Ok

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien